Hortus musicus

2019.01.05, 19 val., Šv. Kotrynos bažnyčia, Vilnius

2019 m. sausio 5 dieną, 19 val., Šv. Kotrynos bažnyčia, Vilnius.

Pirkdami bilietą, dovanojate kvietimą į šį koncertą asmeniui, sergančiam vėžiui (per asociaciją POLA).

Vilimas kviečią išgirsti Bachą naujai: giedros, pakilios, svajingos sonatos, siuitos ir preliudai su fugomis pakerės savo garsu, retorine laisve ir nukels į „Muzikinį sodą“ Hamburge. Šiame mieste kūrė ir kiti žymūs vokiečių kompozitoriai, kuriuos Bachas pažinojo, kurių veikalus tyrinėjo, su kuriais bičiuliavosi arba kartais net sėmėsi įkvėpimo, kurio jam pačiam niekada netrūko. Tai koncerte skambėsianti Johann Adam Reincken siuita iš rinkinio „Hortus musicus“, parašyta styginiams, ir J. S. Bacho perkurta klavesinui solo. Taip pat ir žymaus teoretiko ir kompozitoriaus Johanno Mathesono siuita klavesinui – kurio veikalą „Tobulas kapelmeisteris“ linksniuoja visi senosios muzikos žinovai. Tačiau, jo nuostabias kompozicijas šiais laikais nepelnytai retai gali išgirsti platesnė publika.

O koncerto pabaigą vainikuos vienas rafinuočiausių ir sudėtingiausių klavesino opusų – J. S. Bacho partita D-dur, kurioje išgirsime ir žėrinčią virtuozišką uvertiūrą, ir po subtiliomis ir sudėtingomis polifoninėmis linijomis paslėptus įprastus to meto šokius – almandą, sarabandą, kurantą, ariją, žigą.

Šią programą klavesininkas atliko jau keliuose tarptautiniuose festivaliuose. Rugsėjo mėnesį šiuo rečitaliu atlikėjas užbaigė Rygos senosios muzikos ir šokio festivalį. O pagaliau šansą išgirsti šią nuostabią programą turės ir jo gimtasis miestas, sostinė, Vilnius.

Bilietai parduodami per:
bilietai lt logo