Duo commovendo – Fiori musicali

2017.03.12, 16 val., Biržų ev. ref. bažnyčia

Ką savo jutimais patiriame, tą laikome tikru, tačiau kartais mūsų pojūčiai būna pranokti. Šią realybę pranoksta tikėjimas, pranoksta muzika. Rodos, vienam tikėjimas – regima uola gyvenimo audroje, kitam, skeptikui, kyla noras siekti suabsoliutinto „blaivumo“ ir kelti klausimą, kas yra tikra, kas ta realybė? Muzika, kuri bus atliekama, pasakoja istorijas, žmogaus vidines keliones, jo jausmus ir mintis. Leiskitės sužavimi muzikos ir grįžkite į kasdienybę, pagauti įkvėpimo.

Į Lietuvą barokiniu smuiku griežti iš Austrijos atkeliauja Vera Otasek, o vargonais ją muzikinėje kelionėje palydės Vilimas Norkūnas.

Vera Otasek gimė Lince, Austrijoje. Smuiku pradėjo griežti šešerių, o nuo 2008 m. jau mokėsi Antono Bruknerio privačiame universitete, prof. Arkadijaus Vinokurovo klasėje. 2014 m. Zalcburge, Mocarteumo universitete, baigė smuiko magistro studijas Wernerio Neugebauerio klasėje. Studijuodama Zalcburge, Vera vis labiau ėmė žavėtis barokine muzika, vis daugiau jos groti. Šiuo metu ji studijuoja barokinį smuiką Graco menų universitete, prof. Susanne Scholz klasėje. Vera Otasek yra ne vieno konkurso lauretė, Ignaco Biberio barokinės muzikos konkurso prizininkė. Dalyvavo meistriškumo kursuose kartu su Julianu Rachlinu, Klara Flieder, Hiro Kurosaki, Vittorio Ghielmi, Alfredo Bernardini, Leila Schayegh, Enrico Onofri ir kitais.
Šiuo metu Vera Otasek dirba prie savo svajonių projekto: tyrinėja ir rengiasi pristatyti pamirštų baroko kompozitorių kūrinius, atgaivinti juos naujam gyvenimui. Ji griežia ir solinius koncertus, ir kamerinės muzikos koncertus Austrijoje ir užsienyje. Yra ansamblių „Polyhymnia Salzburg“ ir „Memoirs of Musick“ viena iš įkūrėjų ir narė. Taip pat kasmet kviečiama koncertuoti garsiuose tarptautiniuose festivaliuose: „Zalcburgo festšpyliuose“, Hendelio festšpyliuose Karlsrūhėje, tarptautiniuose Hendelio festšpyliuose Getingene, Attergauerio „Kultūringos vasaros“ festivalyje, St. Gallen festivalyje, Bruknerio festivalyje Lince, „Mocarto savaitėje“ Zalcburge ir Verbier festivalyje. Tokia jauna, atlikėja jau spėjo tapti Vienos akademijos orkestro, Graco naujosios dvaro kapelos, „Teresos“ barokinio orkestro, orkestro „1756 Zalcburgas“ ir Zalcburgo dvaro kapelos nare. O su G. Malerio jaunimo orkestru ir Europos jaunimo orkestru yra skersai išilgai išmaišiusi Europą.