Duo commovendo

Barokinis smuikas ir basso continuo

Duo Commovendo sudaro du menininkai, matantys savo skirtingumą ir autentiškumą, regintys muziką ir randantys bendrą kalbą jai išreikšti. Kartu jie geba sujudinti ir paliesti klausytojų vidinę klausą, bet taip pat ir kelti iššūkius savo auditorijai, ją provokuoti. Vera ir Vilimas muzikuodami kartu geba sulydyti muzikinius gestus, žodžius ir skambėjimą į vientisą garso audinį, vientisą pasakojimą.
Dueto, atliekančio senąją muziką (ankstyvą ir vėlyvą baroką),  pasirinktas pavadinimas išreiškia jų bedrą idėją ne tik išreikšti per muziką jausmus, emocijas, bet ir išjudinti (lot. commovere)  klausytojų širdis ir sielas.

Abu atlikėjai, greta savo pačių vykdomų kitų koncertinių muzikinių projektų, noriai veikia muzikinės edukacijos  sferoje su jaunimu, kooperuoja su barokinio pasaulio žvaigždėmis kaip Michaelis Hellis, Susanne Scholz, Vittorio Ghielmi, Florianas Birsakas ir kitais.  Abiejų muzikų keliai susikirto degant barokinės muzikos susižavėjimu senosios muzikos vasaros akademijos dienose, o muzikiniai projektai lengvai įveikia šalių ribas. Lietuva su Austrija tampa kaimynėmis, Italija, Lenkija ir kitos šalys, po kurias abu atlikėjai keliauja vienas nešinas barokiniu smuiku, kitas – vargonų batais. Abu atlikėjus jungia ne tik meilė muzikai, bet ir nuoširdi draugystė.

Atlikėjai

Vera Otasek – barokinis smuikas
Vilimas Norkūnas – klavesinas, vargonai, basso continuo

Ansamblio tinklapis: https://duo-commovendo.carrd.co 
Naujienas galite sekti: www.facebook.com/duocommovendo

Vilimas Norkunas 800x Vera Otasek 800x

Koncertų programos

Fiori musicali

Ką savo jutimais patiriame, tą laikome tikru, tačiau kartais mūsų pojūčiai būna pranokti. Šią realybę pranoksta baroko muzika. Georgas Muffatas veda mus per iliuzijos ir svajonės pasaulius, Arcangelo Corelli – meilės ir nusivylimo, bet kartu ir tikėjimo takais, o Elizabeth de la Guerre pasakoja apie mylinčiųjų džiaugsmus ir skausmus, ir apie meilę Dievui. Čia dvasingumas priklauso ir žemiškai, ir nežemiškai sferoms. Rodos, vienam tikėjimas – regima uola gyvenimo audroje, kitam, skeptikui, kyla noras siekti suabsoliutinto „blaivumo“ ir kelti klausimą, kas yra tikra, kas ta realybė?

Vera Otasek – barokinis smuikas (Austrija) 
Vilimas Norkūnas – klavesinas, vargonai (basso continuo)

Žvėrių karnavalas

Edukacinis koncertas vaikams ir šeimoms

Muzikinė istorija ves vaikučius ir tėvelius pasakojimo taku, staiga iš paprastos menės pavers jį pievomis ir mišku. Sučiulbės paukščiai, kalbės žvėreliai, muzikos instrumentai juos pamėgdžios, galės pamėgdžioti ir vaikai. Seksime mažojo Viliaus pėdomis, ir išgyvensime su juo bendrą nuotykį.

Atlikėjai ir moderatoriai:
Vera Otasek – barokinis smuikas (Austrija) 
Vilimas Norkūnas – klavesinas arba vargonai (basso continuo)

Atlikėjų biografijos

Vera Otasek gimė Lince, Austrijoje. Smuiku pradėjo griežti šešerių, o nuo 2008 m. jau mokėsi Antono Bruknerio privačiame universitete, prof. Arkadijaus Vinokurovo klasėje. 2014 m. Zalcburge, Mocarteumo universitete, baigė smuiko magistro studijas Wernerio Neugebauerio klasėje. Studijuodama Zalcburge, Vera vis labiau ėmė žavėtis barokine muzika, vis daugiau jos groti. Šiuo metu ji studijuoja barokinį smuiką Graco menų universitete, prof. Susanne Scholz klasėje. Vera Otasek yra ne vieno konkurso lauretė, Ignaco Biberio barokinės muzikos konkurso prizininkė. Dalyvavo meistriškumo kursuose kartu su Julianu Rachlinu, Klara Flieder, Hiro Kurosaki, Vittorio Ghielmi, Alfredo Bernardini, Leila Schayegh, Enrico Onofri ir kitais.
Šiuo metu Vera Otasek dirba prie savo svajonių projekto: tyrinėja ir rengiasi pristatyti pamirštų baroko kompozitorių kūrinius, atgaivinti juos naujam gyvenimui. Ji griežia ir solinius koncertus, ir kamerinės muzikos koncertus Austrijoje ir užsienyje. Yra ansamblių „Polyhymnia Salzburg“ ir „Memoirs of Musick“ viena iš įkūrėjų ir narė. Taip pat kasmet kviečiama koncertuoti garsiuose tarptautiniuose festivaliuose: „Zalcburgo festšpyliuose“, Hendelio festšpyliuose Karlsrūhėje, tarptautiniuose Hendelio festšpyliuose Getingene, Attergauerio „Kultūringos vasaros“ festivalyje, St. Gallen festivalyje, Bruknerio festivalyje Lince, „Mocarto savaitėje“ Zalcburge ir Verbier festivalyje. Tokia jauna, atlikėja jau spėjo tapti Vienos akademijos orkestro, Graco naujosios dvaro kapelos, „Teresos“ barokinio orkestro, orkestro „1756 Zalcburgas“ ir Zalcburgo dvaro kapelos nare.