CordAria

Tarptautinis senosios muzikos ansamblis

Tarptautinis senosios muzikos ansamblis „CordAria“, vadovaujamas Vilimo Norkūno ir Katharinos Haun, buvo įkurtas 2017-ais metais.
Šio ansamblio koncertai skambėjo Senosios muzikos „Banchetto musicale“, „Marco Scacchi“ ir „Baroko pavasario Biržuose“ festivaliuose. Jų sukurtos ir atliktos muzikinės programos: „Biagio Marini pėdomis“ (2018), „Gaudeamus omnes“ (2019), „A quattro canti“ (2020). Ansamblis savo muzikinėje veikloje dėmesį ypatingai skiria dviems temoms: vokalinių-instrumentinių žanrų vystymosi istorijai ir Vazų dvaro kapelos paveldui.

Kiekvienas muzikos instrumentas imituoja balsą, visa kyla iš dainavimo ir balsas – yra, tiesą pasakius, tobulas instrumentas. Tokia muzikos estetikos nuomonė vyrauja iki XVII amžiaus. Senosios muzikos ansamblis „CordAria“ savo koncertinėse programose atskleidžia, kaip nuosekliai iš vokalinės muzikos vystosi instrumentinis stilius. Ankstyvojo Baroko muzika pilna afektų, garsinių spalvų, papuošimų ir balsų imitacijų. Ji ima vertinti pavienius muzikos instrumentus ir jiems idiomatiškai dovanoti solinę muziką. Iš Italijos lopšio kylanti barokinė muzika pradeda naują erą, kuri greitai išplinta per visą Europą.

Lietuva, XVII amžiaus pradžioje, būdama Vazų dinastijos kultūrinio vyksmo dalininke, yra ir reikšmingo muzikinio paveldo bendrininkė. Marco Scacchi, Žygimanto Vazos kapelmeisteris, vadovaudamas tuo metu vienai žymiausių, Vazų dvaro kapelų, puoselėjo itališkos muzikos tradiciją. Remdamasis stiprių ir savitų asmenybių muzikiniais bruožais, ansamblis „CordAria“ kuria paveikslą, kuris atspindi Vazų kapelos charakterį. Nors ansamblis savo dydžiu negali atkartoti Vazų dvaro turtingumo, tačiau savo spalvinga istorinių instrumentų sudėtimi ir istoriškai orientuotu muzikiniu atlikimu, leidžia klausytojams keliauti su jais drauge laiku į Žygimanto Vazos dvarą.

Atlikėjai

Katharina Haun (cinkas, išilginės fleitos)
Emilie Mory (barokinis smuikas)
Vilimas Norkūnas (basso continuo, vargonai, klavesinas)
Dainininkės: Rūta Vosyliūtė, Monta Martinsone, Emilė Ribokaitė