Seminarai

Seminarai sen. muzikos, vargonų, kt. temomis

Vilimas Norkūnas lengvai randa kalbą vesdamas seminarus profesionalams, mėgėjams, suaugusiems ir vaikams. Nesvarbu, ar reiktų vaizdžiai papasakoti psalmių kilmės istoriją, renesanso ir baroko epochų muzikos lūžį, apie vargonų sandarą, klavesino skambinimo ypatumus – pasirodo, kad Vilimo talentas muzikuoti ir pedagoginis pašaukimas, abi vienodai jam brangios ir artimos sritys.

Vilimas Norkūnas organizuoja kasmetinius Šv. Kazimiero senosios muzikos edukacinius festivalius ir meistriškumo kursus, taip pat yra Biržų „Baroko pavasario“ meno vadovas. Nuo 2015 m. Vilimas Norkūnas dirba edukatoriumi Nacionaliniame muziejuje Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės Valdovų rūmuose, supažindamas mažus ir didelius su senąja muzika iš arti.

2013 ir 2014 metais jis vedė kursus apie Lietuvių chorinę muziką nuo renesanso iki šiuolaikinės muzikos ir mokė dirigavimo Goldegge (Austrija); 2014 metais pristatė Baltijos šalių chorinę muziką Grace ir St. George (Austrija); tais pačiais metais mokė psalmių istorijos, giedojimo ir interpretacijos Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje; 2013-2016 metais Vilimas vedė klavesino ir senosios muzikos meistriškumo pamokas Biržuose. 2018-19 metais dėstė chorinį dirigavimą Šv. Grigaliaus studijoje (Vilniuje). 2019 metais veda chorinės muzikos ir dirigavimo meistriškumo kursus Austrijoje.

2016 05 Gargzdai Festum organorum 13528342 800x