Klavesinas

Klavesinas solo, basso continuo, kamerinė muzika

Vilimas Norkūnas senąja muzika susižavėjo 2002 metais Zalcburge (Austrija), studijuodamas koncertinės vargonų ir sakralinės muzikos specialybes Mocarteumo universitete (prof. Heriberto Metzgerio klasėje). Čia pradėjo studijuoti ir šiuos istorinius instrumentus: klavesiną, klavikordą, hamerklavyrą, taip pat basso continuo. Nuo 2008 metų studijas tęsė Graco menų universitete, kur 2011 metais įgijo sakralinės muzikos ir vargonų magistrą (prof. Ulricho Waltherio vargonų klasėje), 2012 metais – chorinio dirigavimo magistrą (prof. Johannes Princo klasėje). 2014 metais Graco menų universitete baigė Senosios muzikos-klavesino studijas diplomu su pagyrimu prof. Michaelio Hellio klasėje.

V. Norkūnas koncertavo su Stirijos barokiniu orkestru „Neue Hofkapelle Graz“ (Austrija), Šv. Kristoforo orkestru, su konsortu Brevis, koncertavo su chorais „Jauna muzika“, „Brevis“, „Aukuras“, įvairiais ansambliais. Jis taip pat surengė ne vieną koncertų eilę su barokinio smuiko virtuoze Ūla Kinderyte (JAV), barokinio smuiko atlikėja Vera Otasek (Austrija). Vilimas yra lietuvių atlikėjų Senosios muzikos ansamblio „Chiaroscuro“ bei tarptautinio ansamblio „Cordaria“ bendraįkūrėjas ir narys. Šie ansambliai ne kartą koncertavo tarptautiniame „Banchetto musicale“ festivalyje ir „Marko Skakio festivalyje“, gastroliavo Latvijoje – „Vivat Curlandia“ ir „Rygos senosios muzikos“ festivaliuose.

V. Norkūnas su vokaliniu ansambliu „Ignis“ tarptautiniame „Marko Skakio festivalyje“ parengė meninę programą „Canones nonnulli“ ir su šia programa gastroliavo Italijoje, o 2018 metų vasarį laimėjo 1-ąją vietą „Musica religiosa“ konkurse Kaune. Vilimas Norkūnas rengia solinius klavesino bei vargonų rečitalius. 2018-9 metais Lietuvoje ir Latvijoje pristatė klavesino solo programą „Hortus musicus“ ir 2019 metais gastroliavo su vargonų rečitaliu „Chroma“ po Lietuvą, Italiją ir Austriją.

Jis 2016-17-ais metais organizavo Šv. Kazimiero senosios muzikos edukacinius festivalius Valdovų rūmuose ir meistriškumo kursus. 2018-19 metų dėstė chorvedybą Šv. Grigaliaus vargonininkų metiniuose kursuose. Anksčiau taip pat dėstė Menų fakultete Klaipėdoje, dirbo Sakralinės muzikos mokykloje pedagogu Kaune.

Nuo 2015 metų kasmetinio Biržų „Baroko pavasario“ bendraorganizatorius ir meno vadovas. Veda chorinės muzikos, senosios muzikos, sakralinės muzikos seminarus Lietuvoje ir Austrijoje. Organizuodamas koncertus, seminarus, meistriškumo kursus, Senosios muzikos festivalius Vilimas Norkūnas sukaupė ilgametę patirtį.