Chorinis dirigavimas

Vadovavimas chorui, ansambliams, couchingas

Vilimas Norkūnas didžiuojasi galintis atstovauti „princišką“ austrišką chorinę mokyklą (magistro studijas baigė Johannes Princo dirigavimo klasėje). Šios mokyklos ypatumai – šiltas ir gyvas choro skambesys,natūralus tarimas,  istoriškai orientuota interpretacija, kryptinga, erdvi, širdis savo gelme liečianti muzika. Šios mokyklos auklėtiniai taip pat yra įvaldę intensyvaus pozityvaus repetavimo techniką, kurio metu vaizdiniai padeda tikslus pasiekti greičiau, nei techninė kalba, o tikslumo ir tobulumo siekiama nepabrėžiant sunkumų, kurie laukia.

Austrijoje, Grace, Vilimas vadovavo mišriam kameriniam chorui „Audite nova“, su kuriuo yra parengęs senosios muzikos programas, Baltijos šalių kalėdinės muzikos programą, gospel programą „My desire“ ir daug kitų įvairiausių epochų muzikinių kūrinių.

Mišriam jaunimo chorui „Exaudi“ (iliustracija) Vilimas Norkūnas vadovavo 2013-2016 metais. Su šiais entuziastingais ir muzikaliais paaugliais ir suaugusiais jis yra parengęs ne vieną ambicingą programą – pradedant senąja muzika su koncertais „In dulci jubilo“, kuriuos choras atliko su basso continuo (klavesinu) ir smuikais, keliaujant klasikinių chorinių šedevrų pėdomis kaip A. Brucknerio motetais – kurie yra iššūkis bet kuriam kolektyvui, atliekant rečiau girdimą lietuvių chorinę muziką kaip Vasiliauskaitės motetus „In passione et morte Domini“, brandžią romantinę muziką ir taip pat šiuolaikinę muziką. Neretai Vilimas Norkūnas, sudarydamas programas savo koncertams renkasi tematinius pavadinimus, kuriais stengiasi įtraukti publiką į gilesnę prasmę. Nuoširdžiu šiltu skambėjimu (kuris tampa choro vokaline vizitine kortele), patraukti savo teksto žinia, kaip kad pvz. viena iš kalėdinių programų – „Logos“ (liet. žodis), kur Kristaus įsikūnijimo paslaptis (Kalėdų šventė) pradedama nagrinėti nuo pirmojo Evangelijos skyriaus – „Pradžioje buvo žodis“.

Šiuo metu Vilimas dirba su senosios muzikos vokaliniu ansambliu „Ignis“, taip pat konsultuoja ansamblį „DeCORata“ iš Klaipėdos. 

2014 12 Exaudi Kaledos 2